KONKURSY >>> Wyniki
|
|
|
|
|
Konkurs matematyczny Kangur
|
|
W tegorocznej edycji konkursu matematycznego KANGUR, który odbył się 20 marca, udział wzięło 118 uczniów naszej
szkoły. 30 maja w PG 2 uroczyście wręczono nagrody.
Wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 10 zdobyli:
Patrycja Kowalewska - tytuł laureata,
wynik bardzo dobry uzyskali:
Bombiak Krystian,
Pleszczyński Maksymilian,
Soćko Natalia,
Klepacki Piotr.
Komisja wyróżniła wyniki 19 uczniów, którzy otrzymali dyplomy
więcej >>>
|
|
|
II miejsce w konkursie Miejsca Pamięci Narodowej
|
|
Dnia 12 czerwca 2014r. w Archiwum państwowym w Siedlcach odbyło się podsumowanie
VI edycji konkursu historycznego Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach organizowanego przez SCDiDN.
Uczeń naszej szkoły Mateusz Zadrożny z klasy VI d zajął II miejsce w etapie miejskim tego konkursu.
|
|
|
Konkurs fotograficzny „Siedlce w obiektywie ekologa".
|
|
W dniu 12 czerwca w siedzibie SCDiN odbyło się uroczyste rozdanie nagród rzeczowych
i wręczenie dyplomów laureatom konkursu fotograficznego „Siedlce w obiektywie ekologa".
W kategorii Nietypowe zjawiska, anomalie przyrodnicze, krajobrazy.
III miejsce zajął Marcel Zelent,
uczeń z klasy IV d, tytuł pracy: Stalowe maki w Siedlcach
więcej >>>
|
|
|
Przedstawienie w języku angielskim
|
|
10 czerwca 2014 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Jowity Buńko zaprezentowali
kolegom z klas IV - VI przedstawienie w języku angielskim pod tytułem The Frog Prince (Żabi król).
Młodzi adepci sztuli aktorskiej: Patrycja Dmitrowicz (księżniczka), Piotr Gmitrzak (książę/żaba), Łucja Rychlik
(królowa), Mateusz Zdrożny (król), Weronika Okuniewska (dobra wróżka/narrator), Agata Strzyżewska
(zła wróżka/służąca) i Karolina Maciak (narrator) przeprowadzili wśród widzów konkurs dotyczący postaci z bajki.
Inscenizacja znalazła uznanie na X Przeglądzie Małych Form Teatranych w języku angielskim
organizowanym przez SCD i DN zdobyawając II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Galeria zdjęć >>>
|
|
|
II miejsce w konkursie Nadleśnictwa Siedlce - „Zima w lesie"
|
|
W dniu 10 czerwca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w rejonowym konkursie Nadleśnictwa
Siedlce pt: „Zima w lesie". II miejsce w kategorii klas III i IV zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 -
Gabriel Ławecki z kl. 4c (opiekun: p. E. Bielińska).
W konkursie uczestniczyło kilkadziesiąt szkół podstawowych.
|
|
|
Sukces na XIX Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
|
|
Grupa teatralna z klasy II e pod opieką pani Anny Staniszewskiej zajęła III miejsce
w XIX Miejskim Festiwalu
Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.
Na IV Festiwalu Kultury w Chodowie grupa teatralna „Czary-Mary" zdobyła wyróżnienie.
Jedna z Aktorek - Julia Mitura otrzymała wyróżnienie za znakomitą grę aktorską.
Julka w naszym spektaklu grała rolę Królowej.
Ola Rytel i Gabrysia Ławecka z klasy II e brały udział w konkursie plastycznym „na żywo"
podczas dnia plastyki na IV Festiwalu Kultury w Chodowie. Za swoje prace plastyczne otrzymały wyróżnienie.
więcej >>>
|
|
|
Podsumowanie XII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej
|
|
29 maja 2014r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie XII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej.
W tym roku 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 było laureatami w siedmiu konkursach.
W klasyfikacji szkół biorących udział w konkursach zajęliśmy II miejsce.
więcej >>>
|
|
|
XXXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej 2014r.
|
|
24 maja 2014r. odbyły się przesłuchania konkursowe piosenki harcerskiej w Sali Widowiskowej „Podlasie".
Organizatorami festiwalu był Hufiec ZHP „Podlasie" im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, oraz Miejski Ośrodek
Kultury w Siedlcach.
Wśród publiczności nie zabrakło szkolnej gromady zuchowej i drużyny harcerskiej.
Uczennica naszej szkoły Olga Kluj z klasy V e w swojej kategorii
wiekowej zdobyła II miejsce
z piosenką pt. "Lubię mówić z tobą".
Bijemy brawo i gratulujemy
Galeria zdjęć >>>
|
|
|
Turniej Tenisa Ziemnego
|
|
Uczniowie SP10 w dniu 25-05-2014 brali udział w Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbył się na kortach w Iganiach.
I miejsce zdobyła Dominika Sawicka z klasy II a
II miejsce Sandra Soczewka z klasy III a
II miejsce Maciej Spólnicki z klasy II a
|
|
|
Nasz sukces w konkursie plastycznym
|
|
Uczeń klasy Id Dawid Możdżonek, pod opieką
pani Ewy Kosmalskiej wziął udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez PEC
w Siedlcach pod hasłem „Ciepło systemowe w Siedlcach oczami dzieci". Praca jego uzyskała wyróżnienie.
W nagrodę otrzymał drukarkę, dyplom oraz gadżety. Gratulujemy!
|
|
|
Konkurs plastyczny „WIELKANOC W MALARSTWIE"
|
|
15 maja laureaci konkursu plastycznego „WIELKANOC W MALARSTWIE" zorganizowanego przez Gminny Ośrodek
Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie odebrali dyplomy i upominki.
więcej >>>
I miejsce w kategorii szkoła podstawowa kl. IV- VI egzeguo zdobyli uczniowie naszej szkoły Patryk Wolnicki
i Hubert Wolnicki.
Gratulujemy
|
|
|
XXIV Festiwal Piosenki o Zdrowiu
|
|
W dniach 8 i 9 maja odbył się XXIV Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego celem jest aktywizacja środowisk szkolnych
w zakresie działań prozdrowotnych oraz zainteresowanie dzieci tematyką zdrowia. Organizatorami konkursu byli:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach, CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta
Siedlce oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Siedlcach.
więcej >>>
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii
szkół podstawowych. List gratulacyjny
|
|
|
Uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Siedlce
|
|
W dniu 6 maja 2014 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów
Prezydenta Miasta Siedlce.[...]
Wśród grupy 59 wyróżnionych w dniu 6 maja 2014 r znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły.
Są to Aleksandra Sowa z klasy VIa i Mateusz Zadrożny z klasy VId.[...]
Stypendia II stopnia otrzymali
więcej >>>
|
|
|
Laureaci Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej
|
|
Miło nam poinformować, że wśród laureatów Międzyszkolej Ligi Przedmiotowej są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10
PRZYRODA
|
Miejsce I
|
Aleksander Panasiuk
|
Opiekun
Grażyna Bańkowska
|
MATEMATYKA
|
Miejsce I
|
Maksymilian Kiełek
|
Opiekun
Edyta Lipińska
|
Miejsce II
|
Piotr Klepacki
|
Opiekun
Edyta Lipińska
|
JĘZYK POLSKI
|
Miejsce III
|
Maksymilian Kiełek
|
Opiekun
Joanna Wiszniewska
|
RELIGIA
|
Miejsce III
|
Emilia Korycińska
|
Opiekun
Wiesława Czyrka
|
HISTORIA
|
Miejsce II
|
Aleksander Panasiuk
|
Opiekun
Zdzisława Świętochowska
|
MUZYKA
|
Miejsce I
|
Anastazja Mazurek
|
Opiekun
Izabella Janik
|
Miejsce III
|
Alicja Wielogórska
|
Opiekun
Izabella Janik
|
INFORMATYKA
|
Miejsce I
|
Piotr Klepacki
|
Opiekun
Renata Ciok
|
|
|
|
Brawo Dominik
|
|
12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbyły się VIII Zawody w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców. Umiejętności zawodników oceniał zespół sędziów, złożony z przedstawicieli Zakładu Gimnastyki z AWF-u w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.
Uczeń naszej szkoły Krasuski Dominik zajął I miejsce w wieloboju indywidualnym chłopców oraz uzyskał tytuł Najlepszego gimnastyka Miasta Siedlce.
|
|
|
Uroczyste podsumowanie konkursu „Czy znasz ewangelię według Świętego Łukasza?"
|
|
W dniach od 10 do 13 kwietnia 2014 w parafii Bożego Ciała na terenie której leży Szkoła Podstawowa
nr 10 w Siedlcach odbyły się rekolekcje.
W związku z tym w szkole 11 kwietnia 2014 odbyło się uroczyste podsumowanie
konkursu „Czy znasz ewangelię według Świętego Łukasza?". Organizatorem konkursu było Samorządowe
Centrum Doradztwa i Doskonalenia nauczycieli w Siedlcach (SCDiDN).
więcej >>>
|
|
|
Sportowa wiosna w Dwójce
|
|
9 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach odbyły się zawody sportowo - rekreacyjne
„Sportowa wiosna w Dwójce"[...]
Puchar za zdobycie I miejsca wywalczył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 10.
więcej >>>
|
|
|
Laureatka Konkursu Biblijnego
|
|
Laureatką tegorocznego Konkursu Biblijnego została uczennica naszej szkoły Emilia Korycińska
zdobywając 86 punktów i I miejsce.
Tematykę tegorocznej edycji stanowiła Ewangelia wg św. Łukasza.
Gratulujemy Emili oraz jej opiekunce Pani Wiesławie Czyrce.
|
|
|
Palma Wielkanocna
|
|
Dnia 7 kwietnia w sali widowiskowej Podlasie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach "Palma Wielkanocna".
Uczeń naszej szkoły Mateusz Bonat z klasy III e w kategorii klas I-III
zdobył drugie miejsce, natomiast Urszula Ostrowska z klasy II a zdobyła wyróżnienie.
Uczniów do konkursu merytorycznie przygotowały wychowawczynie świetlicy Janina Kondracka i Małgorzata Kudelska.
Gratulujemy
|
|
|
Zwycięzcy szkolnych eliminacji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej
|
|
Miło nam zaprezentować wyniki szkolnych eliminacji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej
więcej >>>
|
|
|
Konkurs „Wesołe owoce i warzywa" rozstrzygnięty
|
|
W listopadzie 2013 r. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Warszawie ogłosił konkurs "Wesołe owoce i warzywa". Przedmiotem konkursu było wykonanie zakładki do książki. Jego adresatem byli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.
Miło nam poinformować, że II miejsce (w kategorii klas 0 - III) zajął uczeń naszej szkoły Mikołaj Poślada, który swoją pracę wykonał pod kierunkiem wychowawczyni klasy III e pani Bożeny Szoplik.
|
|
|
Mazowiecki Konkurs Edukacyjny na Krzyżówkę Przyrodniczą
|
|
31 grudnia 2013 r. w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa rozstrzygnięto Mazowiecki Konkurs Edukacyjny na Krzyżówkę Przyrodniczą. Na konkurs wpłynęło 165 prac. [...] Wyróżniono łącznie 34 prace, wśród nich - 4 prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach.
więcej >>>
|
|
|
Konkurs wiedzy przyrodniczej
„Ptaki naszych lasów"
|
|
23 stycznia odbyło się podsumowanie wyników i wręczenie nagród 10 edycji konkursu wiedzy przyrodniczej ,,Ptaki naszych lasów" organizowanego przez Nadleśnictwo w Siedlcach. [...] Wśród laureatów znacząca grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach
więcej >>>
|
|
|
Konkursu na Szopkę bożonarodzeniową
|
|
16 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie wręczono nagrody i wyróżnienia uzyskane przez uczestników konkursu plastycznego na Szopkę bożonarodzeniową. W gronie nagrodzonych liczną grupę stanowili wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 10.
więcej >>>
|
|
|
Wielki Finał II Siedleckiej Międzyszkolnej "Korneliady"
|
|
Dnia 10 stycznia, w rocznicę 130 urodzin Kornela Makuszyńskiego, w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbył się Wielki Finał II Siedleckiej Międzyszkolnej "Korneliady" [...] Jesteśmy dumni, że laureatami Korneliady są uczniowie reprezentujący naszą szkołę.
więcej >>>
|
|
|
Etap wojewódzki Konkursu pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty
|
|
Gratulujemy Maksymilianowi Kiełkowi, uczniowi klasy VI a. Jako jedyny z Siedlec zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Maksymilian oraz Michał Szostek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach będą reprezentowali Siedlce w etapie wojewódzkim Konkursu Matematycznego.
Będziemy trzymali kciuki za naszego Kolegę. Życzymy powodzenia.
Gratulujemy również Karolinie Maciak i Piotrowi Klepackiemu udziału w etapie rejonowym Konkursu Matematycznego i Aleksandrowi Panasiukowi udziału w etapach rejonowych Konkursu Języka Polskiego i Przyrodniczego.
|
|
|
Mikołajek na sportowo w Miejskim Klubie Rugby
|
|
16 grudnia 2013 po raz trzeci Miejski Klub Rugby zaprosił dzieci do spędzenia Mikołajek na sportowo i w tegorocznym turnieju zagrało siedem zespołów z sześciu siedleckich szkół podstawowych. W finałowym meczu "Dziesiątka" zremisowała 8:8 z "Czwórką" i o zwycięstwie musiała decydować dogrywka, którą 1:0 wygrała Szkoła Podstawowa nr 10 (Dawid Enihowt, Jakub Garbaczewski, Norbert Marczuk, Dominik Szymański).
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali przygotowane przez Mikołaja paczki ze słodyczami, które w Jego imieniu wręczali prezesi MKR Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka oraz trenerzy Paweł Kuligowski i Wojciech Plichta.
więcej >>> www.spin.siedlce.pl
|
|
|
Halowy Turniej Tenisa Ziemnego
|
|
15 grudnia 2013 w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Halowy Turniej Tenisa Ziemnego. Okazuje się, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 także i w tej dziedzinie odnoszą sukcesy.
W zawodach tych, w swoich kategoriach wiekowych, w grze pojedynczej zdobyli:
II miejsca Dominika Sawicka i Maciej Spólnicki
III miejsce Sandra Soczewka z klasy III a.
Serdecznie gratulujemy.
|
|
|
Nagrody dla laureatów konkursu „Alkohol - świat zatopionych marzeń"
|
|
11 grudnia w Urzędzie Miasta Siedlce prezydent Wojciech Kudelski wspólnie z komendantem Markiem Fałdowskim wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Alkohol - świat zatopionych marzeń", którego organizatorem była Komenda Miejska Policji w Siedlcach wspólnie Urzędem Miasta Siedlce.
Spośród ponad setki nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła 9 laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Aż troje uczniów naszej szkoły znalazło się w tym szaownym gronie.
więcej >>>
|
|
|
Konkurs plastyczny „Alkohol - Świat Zatopionych Marzeń".
|
|
W Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach zakończył się konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowany w ramach programu profilaktycznego "Alkohol - Świat Zatopionych Marzeń".
Aż troje uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu.
więcej >>>
|
|
|
Turniej klas szóstych „Kocham Cię Polsko"
|
|
29 listopada odbył się konkurs "Kocham Cię Polsko" dla klas szóstych
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rywalizowali w następujących konkurencjach:
historia, przyroda, język polski, kalambury, piosenka, strój oraz
konkurencjach zręcznościowych: drybling, rzut piłką lekarską, rzut do kosza, skok obunóż, skoki zespołowe na skakance, kozłowanie.
więcej >>>
|
|
|
Nagrody dla laureatów w Senacie
|
|
27 listopada 2013 r. w Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 2. edycji konkursu „List do Taty", zorganizowanego pod honorowym patronatem marszałka Bogdana Borusewicza i rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. Pierwszą nagrodę przyznano Julii Skrzyszewskiej z Piekar Śląskich, drugą - Aleksandrze Sowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlecach, laureatem trzeciej nagrody został Filip Sobolewski z Jaworzna.
www.senat.gov.pl >>>
|
|
|
Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
|
|
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu plastycznego dla szkół podstawowych, VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie 2013/2014 uczniowie naszej szkoły zdobyli:
więcej >>>
I miejsce - Łucja Osińska /pastele, kl. 0 - III/
II miejsce - Jakub Gurba /malowanie na szkle, kl. IV - VI/
wyróżnienie - Anna Wiadrowska /malowanie na szkle, kl. IV - VI/
nagrodzone prace:
www.olimiada.franciszkanie.pl >>>
|
|
|
Podsumowanie etapu okręgowego konkursu „List do ojca"
|
|
19 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbyło się podsumowanie etapu okręgowego konkursu „List do ojca" organizowanego przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego. Na terenie Siedlec oraz powiatów sąsiednich organizacją konkursu zajęło się Biuro Senatorskie Waldemara Kraski.
więcej >>>
|
|
|
I Konkurs Pieśni Patriotycznej
|
|
12 listopada odbył się w naszej szkole I Konkurs Pieśni Patriotycznej, który prowadziła Pani Beata Wądołowska. Uczniowie od kilku tygodni przygotowywali wybraną piosenkę.
więcej >>>
|
|
|
II Siedlecki Test Historyczny
|
|
8 listopada w II Siedleckim Teście Historycznym zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach
więcej >>>
|
|
|
Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty
|
|
KONKURS
|
Imię i nazwisko ucznia
|
Opiekun
|
PRZYRODNICZY
|
Aleksander Panasiuk
|
Pani Grażyna Bańkowska
|
POLONISTYCZNY
|
Aleksander Panasiuk,
Maksymilian Kiełek
|
Pani Joanna Wiszniewska
|
MATEMATYCZNY
|
Maksymilian Kiełek,
Piotr Klepacki,
Karolina Maciak
|
Pani Edyta Lipińska
|
Programy merytoryczne konkursów są dostępne
TUTAJ >>>
|
|
|
Laureatka konkursu „List do ojca" organizowanego Senat RP
|
|
Miło nam poinformować o zakończeniu etapu okręgowego konkursu "List do ojca" organizowanego przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego. [...] Laureatką konkursu została Aleksandra Sowa - uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach.
więcej >>>
|
|
|
Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta
|
|
W dniu 9 października w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta. za II semestr roku szkolnego 2012/2013.
Nagrody wręczyli: Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski oraz Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Pan Henryk Niedziółka.
Stypendia mają postać nagród finansowych i wspierają uczniów zdolnych, którzy osiągają sukcesy naukowe, artystyczne lub sportowe ...
więcej >>>
|
|
|
Nasi stypendyści
|
|
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach wyróżnieni przyznaniem stypendium Prezydenta Miasta Siedlce /09-2013/.
więcej >>>
|
|
|
I miejsce dla teamu z „Dziesiątki" na torze rowerowym przygotowanym w ramach ETZT
|
|
... W wtorek 24 września na parkingu przy kościele pw. św. Józefa przy ul. Sokołowskiej, zbudowano tor rowerowy, na którym mogli sprawdzić swoje umiejętności uczniowie szkół siedleckich.
Z przeszkodami najlepiej poradził sobie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlce, który zdobył I miejsce ...
więcej >>>
|
|
|