Bożonarodzeniowy zlot drużyn harcerskich i zuchowych

W dniach 12-14 grudnia 2014 roku gromada zuchowa z naszej szkoły uczestniczyła w bożonarodzeniowym zlocie drużyn harcerskich i zuchowych hufca „Podlasie”. Zlot odbył się w Zespole Szkół w Zbuczynie pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”. Podczas zlotu zuchy wykonywały ozdoby świąteczne, którymi dekorowały salę i choinkę, uczestniczyły w „Paradzie Mikołajów” po okolicy, bawiły się przy śpiewie pląsów  zuchowych. W sobotę wieczorem odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna przygotowana przez harcerzy. Uczestnicy zlotu łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy. Na koniec otrzymały drobne upominki od Świętego Mikołaja.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone z uczestnictwa w zlocie.

Agnieszka Woźniak