„Studenci i artyści dzieciom”

W dniach 8 i 9 grudnia 2010r w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbyła się akcja wolontariatu studenckiego „PROJEKTOR”  zatytułowana „Studenci i artyści dzieciom”. W ramach akcji, grupa 40 wolontariuszy, studentów UPR w Siedlcach,  zorganizowała szereg ciekawych zajęć i pokazów o charakterze artystycznym i naukowym. Uzupełnieniem były prelekcje i konkursy dotyczące  ruchu drogowym prowadzone przez Policjantów KMP w Siedlcach: Panią st. sierż. Edytę Barycką, Pana asp. Janusza Cabaja i pracownika WORD w Siedlcach Pana Jerzego Chmielińskiego.

Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które z przyjemnością uczestniczyły w pokazach doświadczeń chemicznych, zajęciach plastycznych czy zabawach ruchowych. Dodatkowo, podczas trwania akcji prowadzona była zbiórka słodyczy dla dzieci z gminy Wilków.

Istotą Programu jest przekazywanie wiedzy i radości dzieciom, pokazanie uczniom, że nauka może przynosić radość i satysfakcję. „Projektor”, to cenna inicjatywa łącząca środowisko akademickie, szkolne a także samorządy i społeczności lokalne.

Koordynatorem programu jest Pani Monika Wojewódzka.

Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem: http://www.projektor.org.pl