"Szkoła Odkrywców Talentów"

Szkoła nasza została zgłoszona do grona Szkół Odkrywców Talentów i została wpisana. Uzyskaliśmy zaszczytny tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów" i prawo posługiwania się logo projektu.

W akcji tej będą promowane i doceniane szkoły, które potrafią w ciekawy sposób rozwijać talenty swoich uczniów. Jest to wspólna akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej i Super Expressu. Akcja ta ma przede wszystkim na celu pokazanie nauczycieli , którzy z pasją pracują ze swoimi uczniami. Rozbudzają w nich zainteresowania, rozwijają zdolności, prowadzą kółka zainteresowań, wspólnie coś interesującego z uczniami organizują. Szkole dana jest szansa na pokazanie się, udowodnienie, że może być atrakcyjna, że nie jest nudnym i wrogim miejscem. Szkoła ma pomóc swoim uczniom stać się ludźmi, którzy wiedzą, w czym mogą być dobrzy i jaki mają pomysł na swoją dorosłość. Jeśli szukamy w dziecku mocnych stron, rozwijamy je, to dajemy temu dziecku szansę na lepsze życie. Jeśli w takiej szkole są nauczyciele pasjonaci - odkrywcy talentów naszych dzieci, z pewnością są to miejsca, które dają naszym dzieciom szansę być szczęśliwymi ludźmi.

Dnia 21 marca 2011 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy "Szkoła Odkrywców Talentów". W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Pan Piotr Karaś, Radny Rady Miasta Siedlce Pan Adam Tomczuk, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Pan Paweł Golec, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Piotr Ziemiński. Odsłonięcia dokonano wspólnie z grupą uczniów - stypendystów Prezydenta Miasta Siedlce.

wg/ http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt_uczen_zdolny/talenty2/odkrywamy_talenty.jpg