Szkolny

Dzień Profilaktyki

W dniu 6 lutego odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Gościliśmy w szkole aktorów Sceny Teatralnej ,,Kurtyna " z Krakowa. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych w ich wykonaniu. Dla klas I-III spektakl pt. ,,Zbójecki kapelusz" zawierał treści dotyczące zagrożeń dla młodego organizmu z powodu palenia papierosów i picia alkoholu. Poruszał problematykę systemu wartości; rozpoznawanie dobra i zła, szacunek, posłuszeństwo i poszanowanie dla autorytetu rodziców i nauczycieli. Uczniowie klas IV- VI obejrzeli spektakl pt. ,,Uwierz w siebie", w którym zawarty był problem agresji fizycznej i słownej. Mówił o zagrożeniach dla zdrowia z powodu z powodu palenia papierosów, picia alkoholu oraz bezmyślnego korzystania z łatwo dostępnych leków. Koszty spektakli w całości zostały sfinansowane przez Urząd Miasta.

Koordynatorem działań z ramienia szkoły była Urszula Smolińska- Ładziak- pedagog szkolny