Stypendia I stopnia

Prezydenta Miasta Siedlce

W dniu 14 maja 2015 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów I  stopnia przyznanych przez Prezydenta Miasta Siedlce. Wśród grupy 90 uczniów siedleckich szkół, którym przyznano stypendium I stopnia jest 7 uczniów naszej szkoły:

Marta Berczyńska

Dawid Chojnacki

Igor Dutkowski

Maciej Kwiatkowski

Urszula Troć
<>    Gabriela Tylec
<>    Zuzanna Tylec

Listy gratulacyjne wręczyli: Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski, Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Pan Henryk Niedziółka, Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Arkadiusz Mazurkiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomir Kurpiewski.

Stypendium II stopnia zostało przyznane grupie 116 uczniów, w tym grupie 11 uczniów naszej szkoły:

Emilii Adamowicz, Maciejowi Chojeckiemu, Damianowi Ługowskiemu, Aleksandrze Mielańczuk, Jakubowi Pietrasikowi, Wiktorii Pogonowskiej, Mateuszowi Połokowi, Mikołajowi Pośladzie, Marlenie Skwierczyńskiej, Weronice Sobiczewskiej, Alicji Wielogórskiej. Listy gratulacyjne dla stypendystów II stopnia zostały wręczone wcześniej w szkole.

Stypendia są przyznawane w Siedlcach od 2007 roku, a ich podstawą jest uchwała Rady Miasta z 22 lutego 2007 roku w sprawie stworzenia lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży będących mieszkańcami Miasta Siedlce. Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce zostało ustanowione w celu wsparcia uczniów zdolnych, którzy osiągają wysokie wyniki w różnych dziedzinach nauki, konkursach, olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych na szczeblach - regionalnym i wojewódzkim (II St.) oraz ponadwojewódzkim bądź międzynarodowym (I St). Stypendia mają charakter motywacyjny i są przyznawane są raz w semestrze, na wniosek dyrektora szkoły, za pisemną zgodą rodziców.

Stypendysta I stopnia otrzymuje stypendium w wysokości 500 zł a stypendysta II stopnia w wysokości 300 zł.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.