Bal studniówkowy w Baranowiczach

Dnia 4 lutego 2012 r. w zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Społecznej Szkole Polskiej im. Tadeusza Reytana w Baranowiczach na Białorusi odbył się tradycyjny bal studniówkowy. Na balu tym nie zabrakło delegacji z Siedlec. Nasze miasto było reprezentowane przez Wiceprezydenta Miasta, Panią Annę Sochackę, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Piotra Karasia, Prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska Pana Jerzego Myszkowskiego, Dyrektora Siedleckiego Oddziału Wspólnoty Polskiej Pana Jacka Grabińskiego oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach - Panią Zdzisławę Świętochowską i Pana Daniela Wiszniewskiego.

Było to wielkie wydarzenie, jakże inne od podobnych uroczystości w Polsce. W Społecznej Szkole Polskiej, w której uczniowie spędzają 11 lat, istnieje niepowtarzalna atmosfera stworzona przez społeczność szkolną - uczniów, rodziców i nauczycieli.
    Po tradycyjnym polonezie odbyła się część artystyczna w której udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Miłym zaskoczeniem było “porwanie” do poloneza gości, którzy dzielnie sprostali temu wyzwaniu. Były tańce, balet, wspólne śpiewanie, nie zabrakło również elementów humorystycznych. Nic dziwnego, że oklaskom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie a uczniom 11 klasy życzymy sukcesów na maturze i studiowania na wymarzonych studiach (być może w Polsce).