Spotkanie z kapitanem  Bonifacym Karczewskim

25 maja 2012 r. uczniowie klas VI mieli wyjątkową okazję spotkania z kapitanem Bonifacym Karczewskim ,którego  biografia wpisała się whistorię II wojny światowej. Poznali  osobiste losy i przeżycia wojennezacnego gościa. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowieści o walkach zbrojnych w okresie kampanii wrześniowej 1939 r., w których brał udział. Wyrazem zainteresowania tematyką II wojny i opowiadaniem naszego gościa były liczne pytania ze strony uczniów.Za piękne i wzruszające opowiadanie o potrzebie i sile walki o wolną Polskę, uczniowie do podziękowań dołączyli, spontaniczniezaśpiewane "100 lat", jako ,że zaproszony gość liczy sobie 98 lat. Uczniowie byli pod wrażeniem niezapomnianej, "żywej lekcji historii".