"Powitajmy wiosnę na sportowo"

W dniu 23 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach odbyła się impreza dla uczniów z oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce "Powitajmy wiosnę na sportowo". Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski.
   Cele imprezy:
  • integrowanie grup przedszkolnych oraz nauczycieli,
  • współpraca między szkołami,
  • zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,
  • ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie,
  • wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

W imprezie udział wzięło siedem dziesięcioosobowych zespołów reprezentujących poszczególne szkoły. Rozegrano osiem konkurencji sprawnościowych, zespoły zaprezentowały również hasła i piosenki.
   W radosnej, bardzo emocjonującej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyły dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5, drugie ze Szkoły Podstawowej nr 12 a trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 9.
   Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale a trzy najsprawniejsze zespoły otrzymały puchary. Nagrody ufundował Urząd Miasta Siedlce, poczęstunek dla dzieci ufundowało siedleckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.