Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 11 października 2012 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. Na uroczystość licznie przybyli rodzice i dziadkowie naszych pierwszoklasistów. Na początku uroczystości przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Misiak złożyła uczniom serdeczne życzenia z okazji rozpoczęcia przez nich edukacji w szkole podstawowej. Następnie odbyła się część artystyczna, która miała formę egzaminu. Uczniowie mieli okazję zaprezentować piosenki i wiersze oraz znajomość zasad bezpiecznego zachowania na terenie szkoły oraz w drodze do szkoły.

Część artystyczną przygotowały Panie: Zofia Próchenko, Bogusława Grabowska, Anna Kowalczyk, Maria Potyra – Dąbrowska, Agnieszka Woźniak i Anna Staniszewska.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Daniel Wiszniewski. Zaprezentował uczniom sztandar szkoły, podkreślił znaczenie obecności sztandaru  na uroczystościach szkolnych, złożył serdeczne życzenia uczniom i ich rodzicom. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu odbyło się symboliczne pasowanie na ucznia – każdy ze 101 pierwszoklasistów został pasowany przez Pana Dyrektora na ucznia. Pasowanie polegało na lekkim dotknięciu do ramienia wielkim ołówkiem i wypowiedzeniu formuły „Przyjmuję cię do społeczności szkolnej”.

Po zakończonej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia klasowe.