"Żywa lekcja historii"

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są pokazy historyczne w wykonaniu Bractwa Rycerskiego "Kerin" z Gniewu. By lepiej poznać historię, obok form pracy lekcyjnej stwarzamy uczniom możliwość bezpośredniego kontaktu z dawnymi strojami, obyczajami i dużą ilością eksponatów.

Pokaz opowiedziany gawędą prowadzącego przybliża uczniom wydarzenia historyczne z różnych epok. Bogata oferta daje możliwość doboru pokazu do treści wynikających z programu nauczania i możliwości poznawczych uczniów. Widzowie odbywają wędrówkę po starożytnej Grecji i Rzymie, uczestniczą w ślubie Mieszka I z Dobrawą, zdają egzamin na wojów do drużyny księcia, poznają drogę "od pazia do rycerza", zakładają zbroję rycerską i oglądają pojedynek rycerski, a także mają okazję uczestniczyć w wojnie ze Szwedami i Kozakami.

Zaletą pokazu jest aktywizowanie wszystkich uczniów poprzez udział w spontanicznie organizowanych inscenizacjach, dialogach i prezentacji eksponatów. Dużym przeżyciem jest wzięcie do ręki miecza, założenie zbroi, a w niektórych sytuacjach podejmowanie ważnych decyzji.

Uczniowie poprzez zabawę poznają historię Polski i kulturę starożytną. Ta forma zdobywania wiedzy o przeszłości przybliża wartości patriotyczne, przyczynia się do rozwoju u uczniów różnorodnych stron aktywności poznawczej, nic dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem... >> galeria

Rozmiar: 8279 bajtów       Rozmiar: 9656 bajtów Rozmiar: 11395 bajtów       Rozmiar: 14171 bajtów    Rozmiar: 12343 bajtów