Quest

Quest to poszukiwanie. Poszukiwanie miejsc, poszukiwanie rozwiązań, poszukiwanie przygód. W miniony, majowy długi weekend Stowarzyszenie Leniwce.pl z samorządem miasta Siedlce rozpoczęło tegoroczną zabawę dla aktywnych i ciekawych świata.

Quest w turystyce to zabawa, gra z zadaniami z pewną narracją, motywem przewodnim, której celem jest zwiedzanie miejsc. Quest siedlecki adresowany jest do indywidualnych zawodników oraz ekip złożonych z rodzica z dzieckiem lub dziećmi, minimum to 1 rodzic z dzieckiem. Nikt jednak nie zabrania przybywać i bawić się całymi rodzinami. W grupie siła.

Przed uczestnikami postawione zostaną określone zadania, które trzeba wypełnić wchodząc do w aplikacji mobilnej:  turystyka.siedlce.pl/(zakładka turystyka.siedlce.pl/site/questy). Rywalizacja polega na starannym i precyzyjnym wykonywani zadań logicznych, sprawnościowych, nawigacyjnych, fotograficznych. Zakończenie cyklu planowane jest we wrześniu. Najlepiej punktujący zostaną nagrodzeni.

Co trzeba ze sobą zabrać, żeby wziąć udział w grze?
- telefon z aplikacją Siedlce oraz GPS i dostępem do sieci,
- rodzica lub opiekuna jeśli startujemy w ekipie, można też przyjść z dziadkami,
- dziecko (dla dzieci w wieku 3 – 13 lat w pierwszym cyklu zapewniony jest upominek) lub więcej dzieci,
- telefon z aplikacją  turystyka.siedlce.pl/ (dostępna także na IOS oraz WindowsMobile),
- strój, który można będzie nieco ubrudzić.

Dobre nastawienie też potrzebne. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę i okazję do spędzenia czasu z dzieckiem – czasu aktywnego i bogatego w wyzwania i emocje, pełnego wyzwań i zagadek.