"Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Pod hasłem „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt” w SP 10  w Siedlcach odbyła się po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowii Mazowieckiej. W schronisku tym przebywa obecnie ponad 100 bezpańskich i porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu naszego miasta.

Przez dwa tygodnie w październiku zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także stare koce i miski.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas naszej szkoły  i przyjęła formę konkursu międzyklasowego.

Dzięki zaangażowaniu dzieci i wychowawców podczas pełnionych dyżurów zebraliśmy 165 kg karmy, wiele kocy i misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska.

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone zwierzęta. Jednocześnie mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich znajdzie nowych odpowiedzialnych właścicieli i opuści schronisko.