Odsłonięcie pomnika

prezydenta

Lecha Kaczyńskiego

W dniu 28 września 2014r. na placu obok skrzyżowania ulic Wojskowej i Cmentarnej został odsłonięty pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął tragicznie w  wypadku lotniczym w drodze na uroczystości w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele katedralnym, którą odprawił biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda. Po mszy świętej nastąpił przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik, gdzie nastąpiło jego odsłonięcie i poświęcenie. Po okolicznościowych przemówieniach, pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończyła się krótką częścią artystyczną w czasie której znani aktorzy - Katarzyna Łaniewska i Jerzy Zelnik recytowali wiersze.

W uroczystości wzięła udział również delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Barbary Jaskólskiej i Pana Dyrektora Daniela Wiszniewskiego.