Obietnica zuchowa

w "Wesołej dziesiątce"

Dnia 15 listopada siedmiu zuchów z naszej szkolnej gromady „Wesoła dziesiątka” złożyła obietnicę zuchową. Obietnica odbyła się w bazie harcerskiej w lesie na Gołoborzy. Do bazy oddalonej od miejsca wymarszu zuchy szły pieszo 4 kilometry. Na trasie wykonywały różne zadania, które przygotowała dla nas drużyna harcerska TEHAWANKA wraz z drużynowym dh Pawłem Żaczkiem. Pierwszym zadaniem dla zuchów było wykazanie się znajomością prawa zucha. Następnie pokonywały różne leśne przeszkody, rozwiązywały szyfry, maskowały się w lesie, a także szukały rannego mając założoną maskę przeciwgazową. Po dojściu na miejsce uroczystości kolejnym zadaniem było rozpalenie ogniska krzesiwem. Przy akompaniamencie gitary rozległ się po lesie śpiew zuchowych i harcerskich piosenek. Po tym nastąpił najważniejszy punkt uroczystości. Zuchy złożyły obietnicę na ogień-symbol ciepła i radości, którą odebrała dh Klaudia Kaczorek. Na potwierdzenie złożenia obietnicy, zostały przypięte do mundurków znaczki. Ponadto wręczono pamiątki obietnicy. Zbiórka zakończyła się symbolicznym przekazaniem iskierki przyjaźni.

Dziękujemy dh Pawłowi Żaczkowi i drużynie Tehawanka za pomoc w przeprowadzeniu obietnicy zuchowej, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Agnieszka Woźniak

...>>> galeria