XII edycji Medalu Polskiej Niezapominajki

W dniu 18 października 2014 w auli Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach wręczono Medale polskiej Niezapominajki.

Tradycyjnie podczas organizowanego corocznie Festiwalu Nauki i Sztuki, imprezy popularyzującej wiedzę, uhonorowane zostały osoby i instytucje pracujące społecznie na rzecz przyrodniczego środowiska. W tym roku kolejna grupa laureatów została wyróżniona medalem ze stylizowanym kwiatkiem na awersie i napisem "Nie zapomnij o mnie", który jest prośbą przyrody kierowaną do każdego człowieka.

Miło nam poinformować, że jednym z laureatów jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach. Medal i pamiątkowy dyplom od przedstawicieli Kapituły w imieniu społeczności szkolnej odebrał Dyrektor Szkoły Pan Daniel Wiszniewski. Kapituła wysoko oceniła prowadzoną w szkole wszechstronną edukację ekologiczną, akcje zbiórek surowców wtórnych, elektrośmieci, liczny udział dzieci w konkursach przyrodniczych, sukcesy uczniów w konkursach, współpracę z instytucjami działającymi na rzecz ochrony środowiska, działania promujące OZE (Odnawialne Żródła Energii).

Zaprojektowany przez rzeźbiarza w sposób niezwykle skromny, lecz wyrazisty, wykonany nie z cennego kruszcu w państwowej mennicy, ale z mosiądzu w prostej rzemieślniczej manufakturze.

Laureaci XII edycji Medalu Polskiej Niezapominajki 2014

1. Andrzej Kołodziejczyk – Zakład Hydrobiologii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Rekomendacja: prof. dr hab. Anna Stańczykowska Piotrowska
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. Rekomendacja: mgr inż. Mira Płocka
  3. Janusz Kur – Nadbużański Park Krajobrazowy. Rekomendacja: mgr inż. Zbigniew Kaszuba