Szlakiem doliny Liwca

Dnia 23.06.2015r. uczniowie klasy III c wraz z opiekunami p. Anną Kowalczyk i p. Joanną Pieńkowską wyruszyli na wycieczkę "Szlakiem doliny Liwca". W Liwie oglądali ruiny zamku, eksponaty w zbrojowni i piękne krajobrazy doliny Liwca. Na trasie do Łochowa wstąpili w Zambrzyńcu do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie podziwiali niezwykłe eksponaty dawnej wsi polskiej. W XIX-wiecznym Zespole Pałacowo - Parkowym w Łochowie zjedli pyszny obiad i uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Dzieci lepiły z gliny aniołki i zwierzątka, a na japońskim kole garncarskim tworzyły dzbanki i miseczki. W tym uroczym miejscu, można wypocząć, zrelaksować się i obcować z malowniczą przyrodą. Kolejnym miejscem, które zwiedzili była Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie. W zakrystii kościoła widzieli Lustro Twardowskiego, słynne w całym kraju. W pobliskiej cukierni zjedli smaczne lody i ruszyli do Budziszyna, gdzie znajduje się miejsce kultu religijnego i źródełko o cudownej mocy uzdrawiania schorowanych oczu.
Sponsorem wycieczki była Spółka Arche i Fundacja Leny Grochowskiej, której celem jest pomoc repatriantom z Kazachstanu. Fundacja angażuje się także w działalność kulturalną. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i zapewnienie uczniom wielu przeżyć kulturalnych.

Anna Kowalczyk i Joanna Pieńkowska

...>>galeria