XIII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej

W dniu 29 maja 2015r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się uroczystość podsumowania XIII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Konkursy wchodzące w skład Ligi są  przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych miasta Siedlce z klas trzecich i szóstych (możliwy jest udział uczniów klas młodszych I - II i IV - V, jeśli opanowali zakres materiału programowego i umiejętności przewidziane dla danego etapu edukacyjnego).

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 byli laureatami w ośmiu konkursach, w tym z języka polskiego oraz z edukacji wczesnoszkolnej mieliśmy po dwóch laureatów.
Konkurs Nazwisko i imię ucznia Miejsce Nazwisko i imię nauczyciela
Religia Emilia Korycińska I Wiesława Czyrka
Język polski Julia Szymańska I Barbara Matuszewska
Alicja Wielogórska II Joanna Wiszniewska
Język angielski Miłosz Kowalski II Agnieszka Przybysz
Przyroda Karolina Jakubiak I Elżbieta Kukawska
Matematyka Maciej Chojecki II Dorota Saj
Historia Mateusz Połok II Barbara Jaskólska
Muzyka Alicja Wielogórska I Izabella Janik
Edukacja wczesnoszkolna Szymon Antosik I Anna Staniszewska
Filip Antosik I

Wszyscy laureaci otrzymali  cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone przez Panią dr Urszulę Wyrzykowską – Dudek, dyrektora SCDiDN, Panie Hannę Bolestę i Reginę Pieczara, starszych wizytatorów KO w Warszawie Delegatura w Siedlcach i przez Pana Pawła Golca, zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Siedlcach.

W ogólnej klasyfikacji szkół Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach zajęła zdecydowanie  I miejsce. II miejsce zajęły ex aequo  Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza i Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II.

Dyrektor Szkoły, Pan Daniel Wiszniewski odebrał puchar przyznany Przez Prezydenta Miasta Siedlce dla szkoły, która zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznej klasyfikacji.

GRATULUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM LAUREATOM,

ICH RODZICOM I NAUCZYCIELOM