75 rocznica

sowieckiej agresji na Polskę

Porucznik Stefan Kosobudzki

W dniu 17 września 2014 odbyła się w Siedlcach uroczystość upamiętniająca  75 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego. Mszę świętą odprawił biskup ks. Kazimierz Gurda. Po mszy odsłonięto i poświęcono umieszczoną na zewnętrznej ścianie kościoła tablicę pamiątkową poświęconą porucznikowi „Sępowi” – Stefanowi Kosobudzkiemu , dowódcy partyzanckiego oddziału  Narodowych Sił Zbrojnych  działającego na Podlasiu.  Następnie na Skwerze Wileńskim, po okolicznościowym przemówieniu prezydenta  Siedlec Pana Wojciecha Kudelskiego pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Uroczystość zgromadziła setki mieszkańców Siedlec, władze samorządowe, delegacje szkół i organizacji. Wśród delegacji szkolnych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa: Katarzyna Indraszczyk, Weronika Sobiczewska. Emilia Korycińska, Anna Wiadrowska, Piotr Jastrzębski  i Michał Jastrzębski pod opieką Pani Barbary Jaskólskiej i Dyrektora Pana Daniela Wiszniewskiego.

Zdjęcia wykonał i udostępnił Pan Dariusz Dybciak - Urząd Miasta Siedlce, www.siedlce.pl