I Międzyszkolny

Konkurs Pieśni Patriotycznej

i Wojskowej

W dniu 7 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Patronatem konkurs objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Konkurs był propozycją na artystyczny sposób wychowania patriotycznego młodych Polaków. Celami konkursu były:

·          wymiana doświadczeń pedagogicznych i integracja środowisk szkolnych,

·          rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i wojskową,

·          kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,

·          poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym,

·          upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę,

·          stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

Konkurs zgromadził reprezentacje wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce.

W komisji konkursowej byli Dariusz Różański doradca metodyczny SCD i DN oraz Bożena Wojciuk, dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej  "Chodowicy" im. Alicji Siwkiewicz.

Wyniki klasyfikacji uczniów  klas IV-VI:

·          I miejsce Marta Berczyńska, Urszula Troć, Alicja Wielogórska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach,

·          II miejsce Anita Radzikowska, Agata Dmowska Karolina Kurowska Magda Niźnikowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza,

·          III miejsce  ex aequo Urszula Lewczuk ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego oraz  Martyna Izdebska, Anna Gochnio, Kinga Szczepańska i Amelia Rudaś ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II.

Wyniki klasyfikacji uczniów klas I-III:

·          I miejsce Maja Chromińska, Marcel Zadrożny, Tomasz Wiewiórka, Gabriel Łukasik ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego,

·          II miejsce Natalia Charuta, Anna Kosyl, Aleksandra Kuźma, Alicja Walasik ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II,

·          III miejsce Magdalena Jabłkowska, Łukasz Karczmarski ze  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, imprezę zakończyło wspólne śpiewanie pięknych polskich pieśni patriotycznych.

galeria zdjęć...>>>              film...>>>