Konkurs fotograficzny

Podlasie w obiektywie ekologa"

Rozmiar: 272033 bajtów

Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej, poprzez kształtowanie świadomości w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska, zachęcenie młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do poznania różnych form ochrony przyrody Podlasia, ukazanie walorów mazowieckiej fauny i flory oraz utrwalanie na fotografiach bogactwa przyrodniczego regionu.

W komisji konkursowej "Podlasie w obiektywie ekologa" zasiadały następujące osoby:

1. dr. Ryszard Kowalski Dyrektor Instytutu Biologii UPH
2. Paweł Jakubik nauczyciel ZSP nr 2 w Siedlcach, członek Grupy Twórczej Fotogram

3. Maciej Omelaniuk z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
4. Tomasz Borkowski nauczyciel historii ZSP nr 2 w Siedlcach
5. Agnieszka Sempruch doradca metodyczny przyrody i biologii SCDiDN w Siedlcach - pomysłodawczyni konkursu.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
1. Formy ochrony przyrody w mieście Siedlce
2. Nietypowe zjawiska, anomalie przyrodnicze, krajobrazy.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces.

W dniu 24 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród rzeczowych i wręczenie dyplomów.  Do konkursu przystąpiło 42 uczniów, 36 uczniów ze szkół podstawowych, 5 uczniów z gimnazjum i jeden uczeń ze szkoły ponadgimnazjalnej. Zgłoszono 120 zdjęć. 9 uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w konkursie.

Wyniki konkursu szkoły podstawowej:

Kategoria FORMY OCHRONY PRZYRODY

I miejsce Kakowski Wojciech - „ Limes na Liwcu” „ Zwierciadło nieba” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Renata Ciok

II  miejsce Julia Hołubiuk - „Żuraw”, „Mokradła” Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach opiekun p. Marek Szyba

III  miejsce Katarzyna Indraszczyk -  „ Witamy w lesie łęgowym” Szkoła Podstawowa nr 10 , opiekun p. Grażyna Bańkowska

Wyróżnienie:

Aleksandra Kuziak  - „Rudy dziadek do orzechów” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Renata Ciok

Kategoria NIETYPOWE ZJAWISKA, ANOMALIE PRZYRODNICZE, KRAJOBRAZY

I  miejsce Wiktoria Pogonowska - „Płonące molo” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Renata Ciok

II  miejsce Marcel Zelent - „ Nadbużańska opowieść” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Renata Ciok

III  miejsce Maciej Chojecki - „ Na krawędzi”, „Para”’ Szkoła Podstawowa nr 10 , opiekun p. Grażyna Bańkowska

Wyróżnienia

Klaudia Księżopolska - „Impresja po zachodzie” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Renata Ciok

Adam Chomiuk - „ Nokturn” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Renata Ciok

Szostek Ida - „Nieznane stworzenie” Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun p. Barbara Lewicka

Prace naszych uczniów zostaną zaprezentowane w październiku w trakcie Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Gratulujemy sukcesów!

...>> galeria1