Ogólnopolski Program Edukacyjny
"Moje miasto bez elektrośmieci"

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Moje miasto bez elektrośmieci" - skierowany jest do publicznych szkół podstawowych, zlokalizowanych na terenie wybranych miast.
      Program skierowany jest do uczniów klas III, szkół podstawowych. Jego podstawą metodyczną jest pakiet materiałów edukacyjnych, przygotowanych specjalnie na potrzeby realizacji programu, umożliwiający nauczycielom przeprowadzenie zajęć lekcyjnych. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez sygnalizowanie uczniom zagrożeń, jakie dla środowiska stanowi ZSEE, wskazanie, w jaki sposób można te zagrożenia zminimalizować, oraz motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska.
      Tegoroczna inicjatywa zakłada aktywne włączenie Samorządów. Do programu zapraszamy tylko 1200 szkół.
      W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci", do zarekomendowanych przez Urzędy Miast szkół skierowane zostanie zaproszenie. Decyzja o przystąpieniu do programu pozostaje w gestii Dyrektora Szkoły. Szkoły, które przyjmą zaproszenie otrzymają bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych. Pakiet ten obejmował będzie m.in. scenariusze zajęć edukacyjnych dla nauczyciela, broszurę edukacyjną, plansze edukacyjne do sali lekcyjnej, płytę dvd z materiałami edukacyjnymi a także niespodzianka.

ElektroEko utworzyło także "fundusz oświatowy" na zakup pomocy naukowych dla szkół. Z funduszu korzystać będą mogły te miasta, których szkoły będą aktywnie realizowały działania edukacyjne i na terenie gminy prowadzone będą wspólne punkty zbierania ZSEE
      Jednym z kluczowych elementów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci jest konkurs dla szkół - Dzień Otwarty z ZSEE, podczas którego uczniowie będą mieli okazję przekazać świeżo zdobytą wiedzę swoim kolegom, rodzicom, a także innym członkom lokalnej społeczności. Najciekawiej zorganizowane Dni Otwarte będziemy wyróżniać atrakcyjnymi nagrodami dla szkół i uczniów. Nagrodą główną będą m.in. tablice multimedialne oraz pakiety wartościowych pomocy naukowych.
      Program rozpocznie się w szkołach z początkiem nowego semestru, a do końca bieżącego roku wysłane zostaną do szkół bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych. Program organizowany jest pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich.
      Informacji o Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci" udziela:
Kierownik Projektu: Anna Podsiadło

MOJE MIASTO BEZ ELEKROŚMIECI