Wystawa "Czas biegnie. Czas ucieka."

W dniach od 21.II do 12.III br. w bibliotece szkolnej miała miejsce wystawa pt. "Czas biegnie. Czas ucieka."

Wystawa ta była wynikiem współpracy nauczyciela bibliotekarza, pani Mirosławy Mędrzyckiej, z uczniami kl. VI b i VI c oraz ich wychowawcami. Brali oni udział w miniprojekcie o tym samym tytule, a widocznym efektem był duży zbiór starych kalendarzy i zegarów oraz opracowane przez uczniów materiały dotyczące tej tematyki.

Wystawę obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz (gościnnie) uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi. W trakcie zwiedzania p. M. Mędrzycka opowiadała o rodzajach i historii kalendarzy i zegarów oraz demonstrowała najciekawsze eksponaty. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się stare zegary z pozytywką, klepsydry, pektoraliki, a także kalendarze płócienne i "Kalendarz Robotniczy" z 1954r.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wystawie nasza społeczność szkolna mogła przeżyć swoistą lekcję historii.