Msza święta w intencji patronki szkoły

księżnej Aleksandry Ogińskiej

Księżna Aleksandra Ogińska na miejsce swojego odpoczynku wybrała kaplicę pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ulicy Starowiejskiej w Siedlcach, którą dziś nazywamy Kaplicą Ogińskiej. Każdego roku w okresie święta Wszystkich Świętych  uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach uczestniczą w mszy świętej sprawowanej w intencji patronki szkoły w miejscu, w którym została pochowana. Tym razem były to klasy IIIa, Vc, VIc oraz dzieci ze szkolnej świetlicy. Po mszy harcerze ze szkolnej drużyny harcerskiej zaciągnęli wartę przy sarkofagu Księżnej. Dyrekcja szkoły złożyła kwiaty, a uczniowie zapalili znicze. Następnie wszyscy zostali zapoznani  z historią tego miejsca przez Panią Krystynę Dmowską.

>>> zobacz galerię zdjęć