W dniu 16 września 2016 r., w 77 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę odbyły się w Siedlcach uroczystości, podczas których uczczono pamięć naszych Rodaków, którzy polegli w walkach w 1939 roku oraz oficerów i żołnierzy zamordowanych w sowieckich obozach.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele garnizonowym odprawionej przez ks. płk. Andrzeja Dziwulskiego. Po mszy uczestnicy uroczystości udali się na Skwer Wileński, na którym jest wzniesiony pomnik V i VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Pod pomnikiem, po montażu słowno – muzycznym przygotowanym  przez uczniów Publicznego Gimnazjum    nr 3 w Siedlcach okolicznościowym przemówieniu Prezydenta Siedlec Pana Wojciecha Kudelskiego i wystąpieniu  Pana Witolda Bobryka, historyka  UPH w Siedlcach, delegacje władz samorządowych, organizacji i szkół złożyły wiązanki kwiatów. Wśród licznych pocztów sztandarowych oraz delegacji składających kwiaty była również reprezentacja naszej szkoły. Uroczystości zamknęła Orkiestra Wojskowa wykonaniem pieśni Legionów Polskich "My pierwsza brygada"  i utworu "Śpij kolego" na trąbce.

Film z uroczystości  https://www.youtube.com/watch?v=ZgkDSBxbkg4&feature=youtu.b