III Międzyszkolny

Konkurs Pieśni Patriotycznej

i Wojskowej

17 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.

Celami konkursu były:

• wymiana doświadczeń pedagogicznych i integracja środowisk szkolnych,
  • rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i wojskową,
  • kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,
  • poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym,
  • upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę,
  • stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa

W skład trzyosobowego jury oceniającego występy weszli: Dariusz Różański, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Bożena Wojciuk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „”Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz i Małgorzata Rudnicka, nauczyciel Publicznego Gimnazjum nr 1 w Siedlcach. Pod uwagę brali oni dobór repertuaru, wyraz artystyczny występu, walory głosowe wokalistów oraz poziom trudności wybranego utworu.

Wyniki konkursu były następujące:

W kategorii klas I-III:

·          I miejsce: Aleksandra Hawryluk, Daria Wyrozębska ze  Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach,

·          II miejsce Urszula Chojecka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach,

·          III miejsce ex aequo : Katarzyna Żur, Maja Chmielewska, Mikołaj Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach oraz Amelia Zbucka, Gabriela Uziębło, Wiktoria Zienkiewicz i Natalia Sandurska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

W kategorii klas IV- VI:

·          I miejsce ex-aequo: Maja Chazan ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach oraz Natalia Kosnowska, Wiktoria Gurba, Urszula Ostrowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach,

·          II miejsce ex-aequo: Maja Leszczyńska, Jakub Wrona, Aleksander Oleszczuk, Amelia Szkop ze  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach oraz Natalia Charuta, Zuzanna Kuźma, Magdalena Mokrzecka, Amelia Podsiadły ze Szkoły Podstawowej  nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach,

·          III miejsce ex-aequo: Magdalena Jabłkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach oraz Lidia Mitelska z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.

galeria >>