II Międzyszkolny

Konkurs Pieśni Patriotycznej

i Wojskowej

17 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce.

Celami konkursu były:

• wymiana doświadczeń pedagogicznych i integracja środowisk szkolnych,
  • rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i wojskową,
  • kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,
  • poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym,
  • upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę,
  • stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa

W skład trzyosobowego jury oceniającego występy weszli: Dariusz Różański, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Bożena Wojciuk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „”Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz i Małgorzata Zielińska, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Siedlcach. Pod uwagę brali oni dobór repertuaru, wyraz artystyczny występu, walory głosowe wokalistów oraz poziom trudności wybranego utworu.

Wyniki konkursu były następujące:

W kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zajęły Daria Wyrozębska i Aleksandra Hawryluk ze Szkoły Podstawowej nr 9, za wykonanie piosenki „Pierwsza kadrowa”. Drugie miejsce zajęła Martyna Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 7, za wykonanie piosenki „Deszcz, jesienny deszcz”. Trzecie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie Amelia Zbucka, Malwina Jastrzębska, Marta Łosiewicz i Tomasz Wiśniewski, za wykonanie piosenki „Dziewczyna z granatem”.

W kategorii klas IV- VI, pierwsze miejsce ex aequo  zajęli: Maja Leszczyńska, Jakub Wrona i Aleksander Oleszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 5, za wykonanie piosenki „Wrócą chłopcy z wojny” oraz Aleksandra Wysokińska, Wiktoria Gurba i Julia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 10, za wykonanie piosenki „Warszawo ma”.

Drugiego miejsca nie przyznano.

Trzecie miejsce ex-aequo zajęli Magdalena Jabłkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 za wykonanie piosenki „Dziewczyna z granatem” oraz Michał Lipka i Karolina Mikołajuk ze Szkoły Podstawowej nr 6 za wykonanie piosenki „Idzie żołnierz borem, lasem”.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, imprezę zakończyło wspólne śpiewanie pięknych polskich pieśni patriotycznych.

... >> galeria zdjęć

... >> film